Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Važenný zákazníci, expedujeme aj cez zimné obdobie, dostupnosť niektorých druhov bude však do marca obmedzená. V ponuke budú nové a jedinečné druhy rastlín.

Rastliny balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Zakorenené vianočné stromčeky

     

Zakorenené vianočné stromčeky

Ponúkame zdravé, poctivo vypestované stromčeky z kvalitnej škôlky Ak si na Vianoce zvolíte stromček v kvetináči, je potrebné ho správne aklimatizovať

  • · Treba zabrániť rýchlemu prechodu do vykúrených miestností, aby stromček neutrpel šok. Prechod musí byť postupný.
  • Stromček treba najskôr umiestniť na 3-4 dni do chladnejšej miestnosti, kde sa teplota pohybuje okolo 10 ° C. Ideálna je svetlá chodba, zimná záhrada, alebo svetlá garáž.
  • Po pár dňoch sa stromček môže premiestniť do požadovanej miestnosti, kde by ale nemal zostať dlhšie ako týždeň. Stromček je dôležité pravidelne zalievať a prípadne aj rosiť. Čím kratší čas zostane v teple, tým lepšie prechod z tepla do zimy prežije. Na chladnejšom mieste, kde teploty neprekračujú 20 ° C a vlhkosť vzduchu presahuje 50%, vydrží aj dva týždne.
  • Stromček teba postaviť čo najďalej od kúrenia, treba ho, primeranie zalievať (nechceme ho ale "naštartovať" v raste), 
  • Stromček je potreba aklimatizovať aj opačným smerom. Po Vianociach do chladnej, svetlej miestnosti, po 3-4 dňoch na terasu či do záhrady, kde môže byť v marci až apríli vysadený. Pri prechode z terasy do vonkajších podmienok ho treba riadne preliať aby vonku zamrzol na "mokro" a nie na "sucho". Vtedy má vyššie šance na prežitie.
  • Stromčeky v kvetináči nevoňajú, pravú vianočnú vôňu totiž robí smola, ktorá steká z miesta rezu. V kvetináči je stromček nezranený a tým pádom nevonia.Stromček je možné ponechať aj vonku pred oknom, na balkóne či v záhrade, a ozdobiť ho priamo tam.

Druhy vianočných stromčekov

Borovica pomerne rýchlo rastie, ale má riedke konáre. Ak chcete vysádzať borovicu, vyberajte z druhov ako je napr. borovica čierna, ktorá je košatejšia než obyčajná borovica lesná. Smreky sú husté a tiež rýchlo rastú, netreba nezabúdať, že ihličie pichá. Čo sa týka druhov, tak najkrajšie stromčeky, košaté a ľahko do modra vyfarbené, sú smreky pichľavé. Jedličky sú pekne vetvené, husté, rovné a veľmi nepichajú. Každý druh má trochu iné ihličie, na vianočné stromčeky sa najviac hodí jedľa kaukazská, balzamová, kórejská alebo jedľa biela.

Porovnanie živých a plastových vianočných stromčekov

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím