Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Važenný zákazníci, expedujeme aj cez zimné obdobie, dostupnosť niektorých druhov bude však do marca obmedzená. V ponuke budú nové a jedinečné druhy rastlín.

Rastliny balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Čerešne

  

Ak si na záhrade zasadíte iba jednu čerešňa a v širokom okolí nebude žiadna iná, úrody sladkých čerešní sa nedočkáte. Čerešne sú totiž cudzoopelivé, kvety potrebujú peľ ďalšieho stromu. Výnimkou sú však nové odrody samoopeľujúcich čerešní. Čerešne obsahujú antokyány. Tie majú protizápalové a proti kŕčové účinky, znižujú horúčku a chránia srdce aj cievy pred poškodením cholesterolom. Vďaka vitamínu C pomáhajú rýchlejšie hojiť rany, popáleniny, dokonca aj krvácajúce ďasná. Zaraďte ich do stravy, aj keď máte časté problémy so zápalom močového mechúra alebo so zápchou. Ak vás trápi príliš bledá, unavená pokožka, naordinujte si dávku čerešní. Podľa odborníkov koža získa zdravší odtieň, bude hebká, žiarivá a vláčna. A nezabudnime, že prvý májový deň by mala byť každá žena pobozkaná pod rozkvitnutou čerešňou.

Pestovanie čerešní 

Výsadba ovocných stromov

Záhrada bez chémie

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím