Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Važenný zákazníci, expedujeme aj cez zimné obdobie, dostupnosť niektorých druhov bude však do marca obmedzená. V ponuke budú nové a jedinečné druhy rastlín.

Rastliny balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Cyprušteky

Cyprušteky Chamaecyparis  patria medzi obľúbené ihličnany, ktoré sa líšia svojimi rozmermi, tvarom a farbou. Vysoké druhy sa výborne hodia ako solitéry alebo do živých plotov. Nižšie druhy sa používajú v okrasných záhradách a zakrpatené druhy našli uplatnenie v skalkách. Ich charakteristickým znakom sú šupinovité ihlice, ktoré rastú na plochých, vejárovitých vetvách, ktoré majú farbu podľa druhu buď striebristo modrú, žltozelenú alebo zelenú. Cyprušteky tvoria malé guľovité šišky tvorené zo šupín. Cyprušteky rastú v tvare kužeľa so skloneným vrcholčekom. Ten je aj prvé poznávacie znamenie, podľa ktorého môžeme cypruštek identifikovať. Ďalším znakom je modrosivá zelená farba a vôňa, ktorú vydávajú konáre, keď ich požmolíme medzi prstami.

Ako na cyprušteky

Základné informácie
Pestovanie cypruštekov
Choroby a škodcovia

Naše rady do záhrady

Ihličnany v záhrade
Záhrada bez chémie

načitavanie...

Filter produktov

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím